فروشنده شوید و
 • بفروشید
 • کسب درآمد کنید

عرض سلام و ادب خدمت شما کاربر گرامی. مجموعه آموزشگاه وردپرس به عنوان اولین وب سایت تخصصی ارائه دهنده ی فیلم های آموزشی در زمینه وردپرس در نظر دارد برای تکمیل فیلم های خود و ارائه هر چه بیشتر و بهتر آموزش ها از شما دعوت کند تا در هر زمینه ای در وردپرس که مهارت ۱۰۰ درصدی در آن دارید، فیلم آموزشی بسازید و تمام کارهای بارگذاری ، تبلیغات ، فروش و …. را به عهده ما بگذارید.

با توجه به پارامترهای ارائه شده در زیر شما می توانید برای ما فیلم آموزشی خود را ارسال کنید و از کسب درآمد فیلم خود لذت ببرید .

درصد همکاری با فروشنده ها چگونه است؟

آموزشگاه وردپرس به عنوان تنها مرجع تخصصی ارائه فیلم های آموزشی وردپرس تولید کننده های گرامی را در فروش سهیم می کند.

در این مجموعه برای ارائه فیلم های رایگان هیچگونه مبلغی از تولید کننده دریافت نمی شود و همواره بازاریابی بر روی این محتوا انجام خواهد شد.

اگر محتوای شما برای فروش قرار گرفته شود ، چنانچه این محتوا را انحصاری در سایت ما قرار دهید ۷۰% از سهم فروش و چنانچه در هر وب سایت یا شبکه ی آنلاینی به غیر آموزشگاه وردپرس عرضه کنید، ۵۰% از هر فروش به شما تقدیم خواهد شد. آموزشگاه وردپرس هیچ محتوایی را نمی خرد و دستمزد پرداخت نمی کند.

نحوه قیمت گذاری فیلم های آموزشی ؟

قیمت گذاری فیلم های آموزشی بر عهده خود فروشنده می باشد ولی تیم آموزشگاه  وردپرس این حق را دارا می باشد که در صورت قیمت گذاری غیر منطقی محصول، آن را تغییر دهد و به قیمت منصفانه نزدیک کند.

توجه داشته باشید قیمت گذاری استاندارد محصولات شما به شدت در فروش و استقبال آنها تاثیر گذار می باشد.

تسویه حساب ها چگونه است؟

شما فروشنده عزیز می توانید در هر لحظه در حساب کاربری خود علاوه بر مشاهده میزان فروش خود ، از نمودار های فروش ما نیز بهره ببرید و به تفکیک هر محصول نمودار مشاهده و فروش و استقبال محصولات خود را دریابید و برای ساخت آموزش های بعدی بهتر تصمیم گیری کنید.

هرکاربر بعد از اینکه مبلغ فروش خود را به ۵۰ هزار تومان برساند می تواند درخواست تسویه حساب بدهد و دوشنبه و چهارشنبه های هر هفته تسویه حساب ها با تمامی کاربرانی که درخواست ارسال کرده اند انجام خواهد گرفت.

کیفیت تصویر

نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ادیت ویدئوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش ضبط ویدئوی آموزشی توسط کمتاسیا را ببینید تا بتوانید آموزش باکیفیت‌تری تولید کنید.

 

قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت ۱۶:۹ است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع ۱۶:۹ استفاده کنید. برای تغییر نسبت در پاورپوینت می‌توانید از این تصویر کمک بگیرید.

از آنجا که ممکن است طراحی فایل‌ها بروز شود، دقت کنید که حتما از بروزترین اسلایدها استفاده کنید.

اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پشنهاد ما (۱۲۸۰×۷۲۰)HD است.

ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید. چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و تجربهٔ مناسبی را برای کاربران ایجاد نمی‌کند.

آموزشگاه وردپرس محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما مي‌توانيد در پروفايل لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصي خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدئویی تبلیغات کنید، یا چهرهٔ خودتان را در فیلم قرار بدهید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید. البته این به معنای آن نیست که نیازی به معرفی خودتان نیست.

کیفیت صدا

 • صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.
  • برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.
 • در آموزش های خودتون از موسیقی استفاده نکنید.
  • در صورت استفاده از موزیک حتما به این نکته توجه کنید که صدای موزیک مانع شنیده شدن صدای شما نشود و همچنین موزیک انتخابی متناسب با موضوع و شیوهٔ ارائهٔ شما باشد.

بیان صحیح

 • لطفا قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد.
 • یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.
 • برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوا ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید.
 • یکی از ویژگی‌های مهم ویدئوهای آموزشی، مسئله ضرب آهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته.
  • شما می‌توانید قبل از ضبط، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
 • از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.
  • نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوط می‌شود مفاهیم را بهتر انتقال داد.
 • از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در فرانش منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تأثیر مستقیم در برندینگ شما و معرفی‌تان به دیگران دارد، و در نتیجه محتوای باکیفیت از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

زمانبندی ویدئو ها

 • کاربران ویدئوهای کوتاه و گام‌به‌گام را راحت‌تر دنبال می‌کنند. بنابراین جهت انتقال بهتر مفاهیم و یادگیری بهتر کاربران، توصیه می‌شود دوره آموزشی خود را به انتخاب خودتان، به بخش‌های کوچک چند دقیقه‌ای تقسیم کنید. بهترین زمان برای هر ویدیو کمتر از ۷ دقیقه است، مگر آنکه مبحث در این زمان نگنجد. اگر ویدیوی شما بلندتر از این زمان شد سعی کنید ضرباهنگ آن را حفظ کنید تا کسل‌کننده نشود و حواس یادگیرنده پرت نشود. ویدئوهای کوتاه، تأثیر زیادی در سهولت یادگیری و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسیر آموزش را به روشنی برای کاربران مشخص می‌کند.
 • فایدهٔ دیگر تقسیم آموزش به ویدئوهای کوتاه این است که باعث می‌شود موضوعات در ویدئوهای مجزا قرار بگیرد و به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر موضوعی که دنبالش هستند را پیدا کنند. این کار یادگیری کاربر را راحت‌تر می‌کند.

انتخاب موضوع

 • انتخاب موضوعاتی که کمتر یا به صورت سطحی در مورد آن در وب فارسی صحبت شده، می‌تواند یکی از رموز موفقیت ویدئوی آموزشی شما باشد.
 • همچنین شما می توانید از موضوعی که قبلا در سایت، آموزش آن گذاشته شده است نیز فیلم آموزشی بسازید .ولی مطمئن شوید که فیلم آموزشی شما با کیفیت و فراگیری بیشتر آن موضوع می باشد تا به فروش مورد نظر خود برسید.

ارسال فایل ها

 • شما می‌توانید فایل‌های دوره را به شکل آنلاین و یا آفلاین(پست) برای ما ارسال نمایید.
  • در حال حاضر مدت پاسخگویی به درخواست تولیدکنندگان تا سه روز کاری است.
  • فایل ارسالی باید شامل ویدئوها، فایل توضیحات دوره و فایل‌های پروژه (در صورت وجود) با دسته‌بندی منظم و اطلاعات کامل باشد.
 • امکان به‌روزرسانی آموزش در آموزشگاه وردپرس برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرانی که از قبل در آن دوره ثبت نام کرده‌اند به آپدیت‌های شما دسترسی دارند و امکان فروش مجدد دوره وجود ندارد.

در صورت مشاهده هرگونه تبلیغات در ویدیوی آموزشی ( تبلیغات ویدیویی، تبلیغات صوتی، واترمارک، لوگو، کپشن و زیرنویس) دوره جهت اصلاح به مدرس عودت داده خواهد شد. همچنین اگر تبلیغات مزبور پس از بارگزاری دوره در فرانش محرز شود دوره از دسترس عموم خارج شده و تا ارایه فایل اصلاحیه توسط استاد به شکل خصوصی باقی خواهد ماند.

 • ما هیچ‌گونه تغییر و تحولی در محتوای دوره اعم از ویدیو، صدا و کیفیت نخواهیم داد و فایل آموزشی عینا داخل سایت بارگزاری می‌شود.
 • ما صرفا اقدام به انتشار محتوایی که به شکل کامل با قوانین فرانش منطبق هستند، می‌نماییم.
 • هر دوره ‌‌آموزشی باید دارای ویدیوی معرفی دوره باشد در غیر این صورت اولین ویدیوی دوره به عنوان ویدیوی معرفی و به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.
 • مسئولیت هرگونه رفع اشکال در تولید و محتوای دوره برعهده مدرس است.
 • هر دوره آموزشی نیاز به یکی فرم توضیحات دارد که بایستی به شکل کامل و دقیق توسط مدرس تکمیل گردد. عدم تکمیل هریک از بخش های فرم منجر به بازگشت دوره به استاد جهت اصلاح خواهد شد. توضیحات مورد نیاز جهت تکمیل این فرم در داخل فرم نمونه به شکل کامل ارایه شده است.
 • فایل ارسالی باید شامل ویدئوها، فایل توضیحات دوره و فایل‌های پروژه (در صورت وجود) با دسته‌بندی منظم و اطلاعات کامل باشد.
 • ما همواره بهترین تلاشمان را خواهیم کرد که در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ کلیه درخواستها را ارسال کنیم. اما مدت زمان پاسخگویی به هر درخواست، ۳ روز کاریست.